Dietetyka

PROGRAM TRZYMAJ FORMĘ

ROK SZKOLNY 2017/2018

Jak co roku, nasza szkoła, bierze udział w ogólnopolskim programie trzymaj formę , którego głównym celem jest edukacja w zakresie kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

Działania to przede wszystkim zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne rozwijające uczniów, wykraczające poza podstawę programową dotyczące zasad prawidłowego odżywiania i potrzeby codziennej aktywności fizycznej.

Jednym z działań jest wprowadzenie spożywania warzyw i owoców w trakcie pobytu w szkole na kwadransie wychowawczym przez cały rok szkolny, wybrany  dzień tygodnia ma przypisany kolor warzywa i owocu ( w pozostałe dni spożywamy takie warzywa i owoce na jakie mamy ochotę):

Poniedziałek- kolor czerwony

Środa - kolor zielony

Dodatkowo każda klasa w wyznaczonym miesiącu przejmuje inicjatywę  w propagowaniu zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej według  własnej kreatywności , pomysłowości i możliwości oraz predyspozycji wychowawcy. Każda klasa dokumentuje przebieg swojego pomysłu i przekazuje go koordynatorowi projektu – Sylwii Rękas.