O nas

Szkoła Podstawowa im. Sybiraków w Jerzmankach to szkoła nowoczesna, z doskonałą bazą dydaktyczną, bardzo dobrze przygotowaną kadrą pedagogiczną, otwartą na potrzeby uczniów. Uczymy naszą młodzież samodzielności, rozwijamy ich kreatywność, oferujemy szeroki wachlarz kół zainteresowań zgodny z sugestiami młodzieży.

Pracują u nas pedagog i doradca zawodowy, którzy pomagają planować uczniom drogę dalszej kariery.

Dzięki przychylności władz samorządowych ciągle wzbogacamy bazę dydaktyczną szkoły, mamy dobrze wyposażoną bibliotekę, komputery, tablice interaktywne, rzutniki multimedialne. Pięknieje też otoczenie szkoły i jej wnętrze. Każdy uczeń ma swoją szafkę na książki i ubrania.

Tylko w naszej szkole uczniowie w ramach zajęć z wychowania fizycznego  korzystają ze szkolnej sauny, wyjeżdżają bezpłatnie na zajęcia na lodowisku. Od dwóch lat mamy  swoją drużynę hokejową. Na tym oferta zajęć sportowych się nie kończy. Prowadzimy zajęcia fakultatywne. Każdy może wybrać dla siebie dyscyplinę, w której chciałby się rozwijać (siatkówka, piłka plażowa, piłka nożna, nordic walking, basen). Dla chętnych organizowane też są wyjazdy na narty biegowe i zjazdowe.
W odpowiedzi na potrzeby uczniów utworzyliśmy klasę sportową, informatyczno - dziennikarsko -językową i artystyczno - gastronomiczno- turystyczną,  które cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem.

Idziemy z duchem czasu, więc umożliwiamy uczniom wykorzystywanie nowoczesnych technologii do nauki. Na części zajęć uczniowie pracują na szkolnych laptopach i korzystają z możliwości, jakie daje e-klasa i multipodręczniki.

Aby zapewnić Rodzicom jak najlepszy kontakt ze szkołą i umożliwić bieżące śledzenie postępów dziecka w nauce, prowadzimy dziennik elektroniczny.

Stosowany  w naszyej szkole od lat punktowy system oceniania wyklucza wszelkie nieporozumienia co do wystawianych ocen. Uczeń i jego Rodzice w dowolnym momencie roku szkolnego znają przewidywaną ocenę semestralną czy końcową.

Jesteśmy liderami oceniania kształtującego. Nasi uczniowie na każdej lekcji dokładnie wiedzą, czego i jak będą się uczyć, jaki jest cel danej lekcji. Nie czynimy tajemnicy z tego, co będzie podlegało ocenie. Na bieżąco udzielamy informacji zwrotnej.

Dodatkowym atutem jest kameralność szkoły, nikt nie jest u nas anonimowy. Klasy są małoliczne (maksymalnie 20 osób). Rodzice naszych uczniów podkreślają, że dbamy o bezpieczeństwo – szkoła jest zamknięta i monitorowana.

Nasi uczniowie są bezpłatnie dowożeni do szkoły i co bardzo ważne , nie przepada żadna lekcja. Każdy dzień rozpoczynamy kwadransem wychowawczym, czyli spotkaniem klasy   z wychowawcą. Zajęcia z bloku matematyczno-przyrodniczego i języków obcych prowadzimy w grupach zaawansowania tak, by każdy z uczniów miał możliwość osiągnięcia sukcesu na miarę swoich możliwości.

Oprócz pracy i obowiązków staramy się też zapewnić właściwy odpoczynek naszym uczniom. Corocznie w czasie wakacji organizowane są półkolonie oraz bezpłatne lub za symboliczną opłatą wyjazdy kolonijne nad morze ( sponsorowane przez Gminę Zgorzelec).