Zabawa andrzejkowa

Andrzejki to świetna okazja do wspólnej zabawy oraz do kultywowania tradycji i obrzędów ludowych. Andrzejkowe wróżby rozbudzają wyobraźnię, uczą kreatywności, a także przenoszą, choć na chwilę, do świata marzeń i fantazji.

Dlatego też 27 XI 2015r. odbyła się wyczekiwana przez wszystkich uczniów zabawa taneczna.

Od godziny 9:00 do 13:00 gimnazjaliści bawili się w świetlicy OSP w Trójcy. Zabawę uświetniły muzyczne przeboje przygotowane przez samorząd uczniowski. Prócz tańców młodzież brała również udział w wielu andrzejkowych konkurencjach.

Z uwagi na miejsce zabawy, nadarzyła się również świetna okazja, aby młodzież odwiedziła Izbę Tradycji OSP w Trójcy. Warto wspomnieć, iż jest to swoiste muzeum, w którym zebrano informacje i dokumenty strażackie, tworzące historię jednostki od jej założenia w styczniu 1946 roku aż po dziś dzień.