II Międzydekanalny Konkurs Religijny

23 listopada w naszej szkole odbył się II Międzydekanalny Konkurs Wiedzy Religijnej dla uczniów szkół gimnazjalnych. Po raz pierwszy rozpoczęliśmy edycję konkursów o  świętych. Kościół przez wieki podnosił do tej godności ludzi, na których możemy wzorować nasze zachowanie i duchowość. W tym roku zatrzymaliśmy się nad postacią św. Franciszka z Asyżu.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Ksiądz Dziekan Maciej Wesołowski Proboszcz Parafii p.w. św. Bonifacego w Zgorzelcu oraz Pan Wojciech Dobrołowicz Przewodniczący Rady Gminy w Zgorzelcu. Gościem z Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Legnickiej był o. Józef Szańca, który razem z honorowymi patronatami zasiadał w jury.

W konkursie wzięły udział cztery szkoły z dekanatu Zgorzelec i dwie z dekanatu Bogatynia. Składał się on z trzech konkurencji. W pierwszej rundzie uczniowie odpowiadali na 20 pytań zamkniętych z trzema wariantami, w których tylko jeden był prawdziwy.  W drugiej rundzie uczniowie prezentowali  wybraną przez siebie scenkę teatralną z życia św. Franciszka przygotowaną wcześniej według autorskiego pomysłu. Młodzież zaprezentowała się wspaniale, a przedstawione przez niech scenki były bardzo pomysłowe i ciekawe. W ostatniej rundzie każdy zespół otrzymał koperty, w których były zadania otwarte. Podczas konkursu uczniowie zaimponowali wszystkim ogromną wiedzą, gdyż poziom wszystkich drużyn był bardzo wyrównany.

I miejsce zdobyli uczniowie z naszego Gimnazjum, II miejsce uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Zgorzelcu, a III miejsce uczniowie z Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Porajowie. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a najlepsi atrakcyjne nagrody.

Uczestnikom i opiekunom serdecznie gratuluję i zapraszam na kolejną edycję konkursu za rok. Do zobaczenia!

Edyta Sawiniec