Stypendium Fundacji im. Jerzego Szmajdzińskiego dla Aleksandry Majochy

9 października 2018r.

Fundacja im. Jerzego Szmajdzińskiego po raz kolejny zaprosiła ucznia naszej szkoły na uroczystą galą odebrania Certyfikatu Stypendialnego z rąk Przewodniczącego Rady Fundacji – Prezydenta RP 1995 – 2005 - Pana Aleksandra Kwaśniewskiego.

W tym roku stypendium odebrała w pięknej scenerii Teatru Starego w Bolesławcu uczennica klasy trzeciej gimnazjum – Aleksandra Majocha. Wraz z Olą na uroczystości były obecne delegatki samorządu szkolnego – Łucja Gorczyca (3a) i Agata Prawelska (7a).

Stypendyści wraz z towarzyszącymi im osobami wysłuchali wystąpienia Aleksandra Kwaśniewskiego, poświęconego Jerzemu Szmajdzińskiemu, następnie pan Prezydent wraz z Małgorzatą Sekułą – Szmajdzińską - żoną tragicznie zmarłego polityka, wręczył uczniom przyznane stypendia.

Po części oficjalnej wszyscy uczestnicy gali mogli obejrzeć spektakl oparty na fragmentach sztuk Witkacego w reżyserii Anety Ćwieluch, a przygotowany przez młodych aktorów z bolesławieckiego Domu Kultury.

Katarzyna Brauza