Wycieczka do Multikina na film „Player One”

25 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w programie edukacyjnym Akademia Filmowa, którego organizatorem było Multikino w Zgorzelcu. Odbyła się prelekcja z pracownikami Zgorzeleckiej Komendy Powiatowej Policji, którzy przybliżyli uczestnikom zagadnienia związane z cyberprzestępczością oraz jak się chronić przed tym niebezpiecznym zjawiskiem. Następnie w ramach Akademii Filmowej uczniowie mieli okazję obejrzeć film „Player One” w reżyserii Stevena Spielberga. Obraz poruszał ważki problem. Gry komputerowe i wideo służące do nauki i niewinnej rozrywki w niedalekiej przyszłości zmieniły się w coś, co całkowicie absorbuje ludzkie życie. Produkcja ilustruje bardzo wyraźnie, że wirtualna rzeczywistość jest nieuchronną pułapką, jeśli będziemy ją traktowali jako najważniejszy czynnik naszego życia. Film dodatkowo skłaniał uczniów do refleksji oraz zastanowienia się, dokąd zmierza nasza cywilizacja i czy rzeczywiście w przyszłości ludzkość będzie uciekać w wirtualny świat.