Wyjazd na uroczystą akademię w ramach obchodów 78.rocznicy Pierwszej Masowej Zsyłki na Sybir

9 lutego 2018 roku w Sali koncertowej Radia Wrocław upamiętniono 78. rocznicę pierwszej masowej wywózki Polaków na Sybir. Akademię zorganizowały Stowarzyszenie Pamięci Zesłańców Sybiru, Związek Sybiraków oraz Ośrodek Pamięci i Przyszłość mające swoje siedziby we Wrocławiu. Uroczystość ta była także okazją do zaprezentowania umiejętności recytatorskich naszego ucznia, Wojciecha Florka, który miesiąc temu został laureatem II Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Sybirackiej „Wiersze ojców naszych”. Konkurs był pod Honorowym Patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.  Podczas akademii Wojtek oraz pozostali laureaci zostali poproszeni o ponowne zaprezentowanie utworu, dzięki któremu otrzymali wyróżnienie. Wojtek zadeklamował wiersz Elżbiety Leopold pt. „Nieludzka ziemia”. Następnie organizatorzy spotkania wręczyli młodzieży cenne nagrody rzeczowe, z kolei  Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk wręczył podziękowania nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu, w tym panu Sylwestrowi Kotrysowi.