NAUKOWA LIGA ZADAŃ

UCZNIOWIE KLAS V- VI - VII - II – III

WEŹCIE  UDZIAŁ W LIDZE ZADAŃ !!!

Regulamin Naukowej Ligi Zadań z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych

(matematyka, przyroda, fizyka, chemia, biologia, geografia)

1. Przedmiotowa  Liga Zadań, to 4 etapy:

• 1 etap od 13 listopada do 15 grudnia 2017 r.
  • 2 etap od 10 stycznia  do  końca  lutego   2018 r.
  • 3 etap od  01 marca   do  końca marca   2018 r.
  • 4 etap -  maj 2017r. – etap szkolny KONKURSY PRZEDMIOTOWE

1. Może przystąpić do niej każdy uczeń klasy  V, VI, VII  Szkoły Podstawowej  oraz  klasy II i  III                   Gimnazjum  im. Sybiraków w Jerzmankach.
  2. Liga zostanie przeprowadzona na poszczególnych poziomach klas.
  3. W każdym etapie  trwania Ligi Zadań publikowane będą zadania z podanym terminem oddania prac.
  4. Publikacja będzie dokonana na szkolnej stronie internetowej www.jerzmanki.edupage.org   nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.
  5. Rozwiązania zadań uczniowie przekazują nauczycielowi, który jest opiekunem Ligi Zadań. Rozwiązania zadań należy przedstawić w formie pisemnej  na kartce A4 lub w formie elektronicznej na adres e-mail lub pendrive.

zawierającej dane ucznia: imię i nazwisko, klasę, datę oddania pracy.

Rozwiązania powinny zawierać tok rozumowania (rozwiązania rachunkowe + słowny opis) i być czytelne.

1. Po każdym etapie  na szkolnej stronie internetowej publikowane będą odpowiedzi i wskazówki do rozwiązanych zadań.
  2. Po każdym etapie  za rozwiązanie zadań uczeń otrzymuje z przedmiotu dodatkowe punkty - max 10 punktów extra. W razie uzasadnionych wątpliwości dotyczących samodzielnej pracy ucznia, nauczyciel ma prawo zweryfikować umiejętność  rozwiązywania  zadań.
  3. Za systematyczny udział w Lidze Zadań uczeń otrzymuje punkty z zachowania.

Za udział w dwóch etapach                   20p

Za udział w trzech etapach                   30p

1. W maju każdy uczestnik  Naukowej Ligi Zadań może wziąć  udział w etapie szkolnym polegającym na rozwiązaniu kilku zadań, z czego połowa to będą zadania z wcześniejszych 3 etapów przeznaczonych do rozwiązania w domu.
  2. Uczniowie, którzy uzyskają ponad 50% w etapie szkolnym Naukowej Ligi Zadań ( w maju) otrzymają  20 punktów extra  z przedmiotu.
    Uczniowie, którzy zdobędą 80% możliwych do uzyskania punktów otrzymają celującą ocenę na koniec roku szkolnego z przedmiotu.

ŻYCZYMY POWODZENIA!

Barbara Andrzejak