Spotkanie z podopiecznymi Domu Opieki Społecznej „Ostoja” w Zgorzelcu

16 października 2017 roku ośmioro uczniów Szkoły Podstawowej w Jerzmankach wzięło udział w spotkaniu z podopiecznymi Domu Opieki Społecznej „Ostoja” w Zgorzelcu. Celem wizyty młodzieży była chęć spędzenia wspólnie czasu z seniorami oraz poznanie się nawzajem. Na początku spotkania uczniów przywitała pani dyrektor ośrodka, która serdecznie podziękowała za inicjatywę przyjścia do seniorów i wyrażenie chęci zintegrowania się.

Następnie młodzież rozpoczęła swój występ muzyczno- słowny o tematyce jesiennej. Przy dźwiękach rozbrzmiewanej „Jesieni” Vivaldiego uczniowie recytowali znane i lubiane przez wszystkich wiersze, np. „Odlot szpaków” Stanisława Pagaczewskiego, „Jesienią” Marii Konopnickiej czy „Jesienny wiatr” Władysława Broniewskiego. Występ bardzo się wszystkim spodobał, dlatego został nagrodzony gromkimi brawami.

Po deklamacji młodzież miała okazję porozmawiać z podopiecznymi „Ostoi” – dowiedziała się na jakiej zasadzie funkcjonuje Dom Opieki Społecznej i jak seniorzy spędzają tu czas. Dodatkowo jedna z pań również pięknie zarecytowała kilka wierszy, co zrobiło na wszystkich ogromne wrażenie.

Uczniowie i opiekun grupy, pan Sylwester Kotrys zostali bardzo ciepło przyjęci w placówce. Na koniec otrzymali słodki upominek oraz zaproszenie na następne spotkanie, które odbędzie się już za miesiąc.

Opracował: Sylwester Kotrys