Wyjazd do schroniska w Dłużynie Górnej

W ramach akcji zbiórki żywności dla psów i kotów zorganizowanej z inicjatywy członków SKC z klasy IIIa odbył się wyjazd do schroniska. Cała szkoła chętnie włączyła się w zbiórkę pożywienia dla zwierząt. Uczniowie przynosili puszki lub suchą karmę. Wrzucali też "grosiki" do skarbonki, w której zgromadziła się kwota 220zł. Zgromadzone rzeczy zostały przekazane do schroniska.

Głównym założeniem i celem projektu gimnazjalnego  było uwrażliwienie uczniów na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania u młodzieży gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom. Mogli rozwijać umiejętności pracy zespołowej jak również uwrażliwić się na sprawy społeczne, a także dostrzec w jaki sposób sami mogą pomóc i wpłynąć na poprawę sytuacji zwierząt. Uczniowie mięli również okazję zapoznać się z zasadami pracy w wolontariacie na rzecz schroniska.