„LASY PEŁNE ENERGII”

W ramach akcji PGE Polskiej Grupy Energetycznej (PGE) i przy współpracy Nadleśnictwa Bielawa gimnazjaliści z Jerzmanek posadzili w czwartek (27.04.2017 r.) prawie 1000 sadzonek młodych dębów na terenie lasów łagowskich. Grupa 40 uczniów spisała się na medal. Zarówno chłopcy, jak i dziewczęta pracowali z wielkim zapałem i dzięki temu udało się zasadzić tak wiele nowych drzewek.

Również pogoda uśmiechnęła się do nas. Choć rano było chłodno, to z biegiem dnia między starszymi drzewami zaczęło przebijać słońce i zrobiło się cieplej. Skorzystali na tym wszyscy, bo praca szła ekspresowo i w dobrych nastrojach, a fotoreporterzy dokumentujący cały wyjazd mogli nagrać i sfotografować bogaty materiał.

Po ciężkiej pracy, bo nie ma co ukrywać, że był pot i odciski, młodzież mogła wreszcie odpocząć przy ognisku i pieczeniu kiełbasek. Apetyty dopisywały, co widać na zdjęciach. Na koniec wyjazdu pan leśniczy zabrał nas na krótki spacer po lesie, połączony      z miniwykładem o leśnym ekosystemie.

Wycieczka do lasu połączona z sadzeniem drzewek była kolejną świetną okazją do  integrowania środowiska uczniowskiego, bo zebrała się przekrojowa grupa młodzieży            z różnych klas i roczników gimnazjalistów. Ponadto była to także rewelacyjna lekcja przyrody w terenie i nauka odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Akcja „Lasy pełne energii” prowadzona jest w Grupie PGE od 14 lat. Tylko w tym roku pracownicy PGE we współpracy z Regionalnymi Dyrekcjami Lasów Państwowych, szkołami oraz lokalnymi społecznościami w całym kraju posadzili około 85 tysięcy drzewek w całej Polsce. Akcja organizowana jest z okazji Dnia Ziemi. W tym roku dodatkowo PGE uczciła w ten sposób 10. rocznicę powstania Grupy PGE.

Katarzyna Brauza