FERMATA 2016

20 maja 2016 roku już po raz 22 w Jerzmankach odbyła się FERMATA, czyli Festiwal Szkolnej Twórczości Artystycznej. Tegoroczna impreza pod hasłem "Podróż dookoła świata pełna niespodzianek" jak zwykle obfitowała w wiele atrakcji. W koncercie wzięli udział: Publiczne Przedszkole KRASNOLUDKI w Jędrzychowicach, Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bogatyni, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Bogatyni, Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Porajowie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Opolnie Zdroju, Szkoła Podstawowa w Żarskiej Wsi, Szkoła Podstawowa w Łagowie, Szkoła Podstawowa w Osieku Łużyckim, Szkoła Podstawowa w Trójcy. Uczestnicy i goście mieli możliwość "odwiedzenia" różnych mniej lub bardziej egzotycznych miejsc (Chin, Japonii, Grecji, Hawajów, Polski), poszerzenia wiedzy na ich temat i spróbowania lokalnych przysmaków. Dużym zainteresowaniem cieszyła się też loteria fantowa i fermetowe specjały, czyli zapiekanki, kiełbaski z grilla, domowe ciasta... W tym roku po raz pierwszy została przyznana Nagroda publiczności, którą otrzymały dzieci z Publicznego Przedszkola KRASNOLUDKI w Jędrzychowicach.

Dziękujemy wszystkim za mile spędzony czas i pomoc w organizacji uroczystości. Szczególne ukłony kierujemy w stronę Gminnego Ośrodka Kultury w Radomierzycach, rodziców i uczniów i wszystkich sponsorów.

Do zobaczenia za rok!