JERZMANKI CZĘŚCIĄ GLOBALNEJ WIOSKI

We współpracy ze Stowarzyszeniem AIESEC Polska Komitet Lokalny Politechnika Wrocławska w naszym Gimnazjum im. Sybiraków w Jerzmankach jest realizowany projekt międzynarodowy „DISCOVER LOWER SILESIA” (Odkrywanie Dolnego Śląska). W ramach tego projektu gościmy studentów z trzech różnych i bardzo odległych krajów: z Malezji, z Kirgistanu i z Jordanii. Jest to wyjątkowa i niepowtarzalna okazja do poznania kultury, historii, geografii i obyczajów innych ludzi. Nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentacje o tych krajach przygotowane przez naszych gości oraz porozmawiać w języku angielskim. Wielu przekonało się, że język angielski to nie kolejny szkolny przedmiot, ale furtka do kontaktów z całym światem.

My ze swej strony umożliwiliśmy naszym gościom zwiedzenie Elektrowni Turów, spacer z przewodnikiem po Starówce w Görlitz, rozrywkę w Plazie oraz gościnne domy naszych nauczycieli i polskie przysmaki. A nawet dotknięcie śniegu i zrobienie mini-bałwana przez przesympatycznego Malezyjczyka, który widział ŚNIEG pierwszy raz w życiu.

Bardzo cieszy nas reakcja gimnazjalistów, którzy swobodnie i bez większych oporów nawiązują kontakty z obcokrajowcami – rozmawiają, pytają, słuchają, wymieniają się kontaktami na FB czy telefonami. Technologia, otwartość i języki obce to ich świat niezależnie od szerokości geograficznej. Nasze dzieciaki dopytują o kolejne takie projekty albo możliwość uczestniczenia w podobnych wyjazdach polskich uczniów. To dowód, że ziarno zostało zasiane. Świat się bardzo skurczył i stoi przed Nimi otworem.

Szczegółowe wrażenia naszych uczniów i gości – już wkrótce.

Tutaj możesz obejrzeć zdjęcia smiley